piątek, 22 lutego 2013

Ranniki znalezione w śniegu

Tym razem zaczęłam kopać w śniegu w rogu ogrodu gdzie w ubiegłym roku były ranniki i moje poszukiwania okazały się owocne. Znalazłam w śniegu małą kępkę żółtych pączków. Jak się okazuje czasem warto trochę pogrzebać w śniegu, bo można coś ciekawego znaleźć.

Tak wyglądały ranniki wiosną ubiegłego rokuA tak wyglądają teraz, biedulki przykryte śniegiem.środa, 20 lutego 2013

Śnieżyczki przebijają się przez śnieg

Jak chyba już wszyscy czekam na wiosnę. Na jej poszukiwania poszłam do ogródka i cóż tam znalazłam? Oczywiście przebiśniegi, ich małe łepki przebijające spod warstwy białego śniegu. Ich nazwa śnieżyczka przebiśnieg pasuje w 100%. Mam tylko pytanie kiedy będą tak pięknie rozwinięte jak na zdjęciu poniżej zrobionym wiosną ubiegłego roku.Jak na razie to mamy tylko małe zwiastuny wiosny.


niedziela, 17 lutego 2013

Karmnik - domek dla ptaków

W zimowym ogrodzie stoi sobie domek z antenką czy raczej powinnam napisać z kominem. Rosła sobie śliwa u nas w ogrodzie, ale nie miała dobrych owoców, więc kazałam ją bratu wyciąć. Ten ściął górę i zrobił z pnia podest pod karmnik dla ptaków. Najbardziej się cieszył z komina. Miał radochę, bo tylko nasz karmnik, to domek z kominem. No i tak zostało, na jesieni śliwa puściła badyl, który nie miał kto wyciąć i tak sobie rośnie. czwartek, 14 lutego 2013

Życie towarzyskie na sośnie

Patrząc przez okno mam przed oczami dwie sosny, na których mogę obserwować bujne życie towarzyskie naszych pobliskich ptaszków, a czasem i kotów. Tylko nie wiem dlaczego, gdy biorę aparat do ręki wszystkie uciekają. Był czas kiedy na jednej z sosen na czubku gołębie zrobiły sobie gniazdko, jednak nasze podwórkowe koty zrobiły z nim szybko porządek.

 czwartek, 7 lutego 2013

Ciemiernik biały

Wczoraj wybrałam się zobaczyć co słychać w moim ogródku. Czekało mnie kilka niespodzianek. Największą z nich był kwitnący ciemiernik biały. Kupiłam go na przecenie dwa lata temu. Poprzedniej zimy szukałam kwiatów i długo musiałam na nie czekać, pojawiły się dopiero w marcu. Za to ciemiernik zrobił mi niespodziankę i zakwitł późnym latem. W tym roku nie liczyłam na kwiaty, bo sądziłam, że będzie jak w poprzednim roku. Bardzo lubię takie niespodzianki.

 

 

   

Niestety byłam późnym popołudniem, po pracy i było już za ciemno, więc zdjęcia mi nie bardzo wyszły. Mój ogródek sprawił mi też inne niespodzianki, ale o tym będzie następnym razem gdy zrobię zdjęcia za dnia.