niedziela, 15 stycznia 2012

Przyroda w Izraelu - dzień drugi - Wzgórza Golan

Na koniec drugiego dnia pojechaliśmy na Wzgórza Golan. Mieliśmy tu przyjechać dzień wcześniej, ale z uwagi na wcześnie zapadający zmierzch, przesunęliśmy, to na dziś. Wzgórza Golan to teren górzysty położony na pograniczu z Syrią i Libanem. Jadąc autokarem po wzgórzach zobaczyliśmy nadlatujący helikopter wojskowy. Nasz przewodnik izraelski, wesoły facet, od razu powiedział nam, że ma dwie wiadomości dobrą i złą, którą chcemy pierwszą usłyszeć. Wybraliśmy dobrą - Mamy opiekę wojska, a zła wiadomość - Nie naszego. :)
Ze Wzgórz Golan rozchodzi się piękny widok na jezioro Galilejskie. Z uwagi na to, że byliśmy tam pod wieczór mieliśmy okazję zobaczyć przepiękny zachód słońca.

Jadąc na Wzgórza Golan towarzyszy nam taki widok.
Na punkcie widokowym jest wiele pięknej roślinności.


Siedząc na barierce, pozując do zdjęcia w tle z zachodem słońca, nagle podchodzi do mnie jeden z uczestników wycieczki i pyta: dziewczyno gdzieś ty wyszła i co z ciebie zostanie jak spadniesz w dół? - Jak widać na skalistym zboczu w dole rosną opuncje, więc odpowiedziałam: Jeżozwierz. :)

 
Zachód słońca nad Jeziorem GalilejskimNa tym kończę drugi dzień mojego pobytu w Izraelu. Jak wybiorę kolejne zdjęcia to pokażę co widziałam w trzecim dniu.

4 komentarze:

 1. Wrażeń z podróży masz całe mnóstwo, pięknie tam.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Idę twoim tropem i tez publikuję zdjęcia z podróży:). A tak a propos robisz piękne zdjęcia. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję Wam za komentarze :)

  OdpowiedzUsuń