środa, 31 sierpnia 2011

Wystawa lilii Rybnik 2011 - bukiety

Ostatni wpis z wystawy lilii w Rybniku. Tym razem pokażę tutaj bukiety, jakie zaprezentowane zostały na wystawie z udziałem lilii. Przyznam, że w tym roku byłam bardzo zdziwiona, gdyż po raz pierwszy będąc na wystawie nie nie kupiłam. Są dwie możliwości, albo stałam się za wybredna, albo coraz gorszy towar mają. 
 


poniedziałek, 22 sierpnia 2011

Wystawa lilii Rybnik 2011 - kwiatowe obrazy

Na wystawie kwiatowej zostały pokazane obrazy kwiatowe. Kilka kompozycji kwiatowych zostało tak przedstawione jako obrazy na sztalugach. Bardzo mi się to spodobało - bardzo ciekawy sposób prezentacji.

 


sobota, 20 sierpnia 2011

Wystawa lilii Rybnik 2011 - lilie

Co roku Rybnicki Klub Miłośników Kwiatów organizuje początkiem lipca wystawę lilii w Teatrze Ziemi Rybnickiej w Rybniku. Jestem stałym bywalcem tej wystawy i na każdej wystawie robię wiele zdjęć. Mimo, że nie należę do znawców kwiatów, to kocham kwiaty i lubię je oglądać. Każdego roku zachwyca mnie coś innego. W tym roku spośród wielu pokazanych kwiatów najbardziej podobały mi się lilie pokazane na zdjęciach poniżej.

 


 
 
To by było na tyle, a osobno pokarzę kompozycje, które mnie zachwyciły.

poniedziałek, 1 sierpnia 2011

Liliowce

Liliowce - byliny, które od lat mam w ogrodzie. Zaczęło się od dwóch roślin o żółtych kwiatach i jednej pomarańczowej (trzy ostatnie zdjęcia). Od czasu jak zaczęłam jeździć na wystawy kwiatowe to moja kolekcja powiększyła się o kolejne egzemplarze. Dopiero teraz przeglądając zdjęcia zdałam sobie sprawę z ich ilości. Ich uprawa ogranicza się tylko do obrywania przekwitłych kwiatów. Są bardzo wdzięczne w uprawie, ale zawsze żałuję, że tak która żywotność ma każdy pojedynczy kwiat.